• Punkt pomocowy dla uchodźców z Ukrainy

• Szanowni Państwo!

Władze Miasta Zakopane po raz kolejny wychodzą z pomocą dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Nadal do naszego miasta przybywają osoby potrzebujące naszego wsparcia, a tym które u nas postanowiły zostać w dalszym ciągu potrzebują naszej pomocy. Dlatego z dniem 06.05.2022r. w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ul. Kasprusie 35a w Zakopanem zostanie uruchomiony punkt z darami.

W związku z powyższym w naszej szkole ponownie zostało uruchomione miejsce zbiórki do którego można przynosić:- artykuły spożywcze,- chemię,- ubrania – nowe lub używane lecz w bardzo dobrym stanie.

Punkt w ZCE będzie czynny w następujących terminach:

poniedziałki w godz. 10:00-14:00,

środy, piątki w godz. 12:00-16:00.

W tych terminach można również bezpośrednio dostarczać produkty.

Z poważaniem Monika Karpiel - dyrektor szkoły.

• 2 i 3 maja

• Przypominamy, że 2 maja - Święto Flagi oraz 3 maja -Święto Konstytucji są dniami wolnymi od nauki.

• Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- etap powiatowy

• 23 kwietnia 2022 roku już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym razem turniej odbył się po dwuletniej przerwie związanej z pandemią. Nasza szkoła będąca gospodarzem turnieju wywalczyła drugie miejsce drużynowo. Najlepszym zawodnikiem zarówno w teście wiedzy jak i sprawnościowym okazał się nasz uczeń Klemens Oleś, gratulacje.

Do zobaczenia za rok...

• Konkurs na logo Sopot - Zakopane. Łączy nas szkoła!

• W ostatnim czasie odbył się konkurs na logo szkół partnerskich - SP1 w Sopocie oraz naszej szkoły SP2 w Zakopanem. Z ramienia naszej szkoły konkurs zwyciężył Szymon Wójcik z klasy 5b,  II miejsce zajął Karol Szczygieł z klasy 5b, III miejsce Franciszek Gal z klasy 4a. Wyróżnienia otrzymali: Anna Stoch z klasy 4a, Zuzanna Wójcik z klasy 5b, Martyna Dyszkiewicz z klasy 7a oraz  Emilia Kucharska z klasy 5b. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• XXI Dzień Regionalny

• 21 marca uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę po góralsku.
            W tym dniu odbył się XXI  Dzień Regionalny.
            Celami programu „ Giniy śniyzek po holak, dudni woda po skolak
            nowyj wiesny przyseł cas...” realizowanego w szkole są:
            pogłębianie wiedzy o regionie, rozwijanie aktywności twórczej,
            kultywowanie tradycji przodków oraz kształtowanie tożsamości
            regionalnej.Tradycyjnie odbyły się konkursy na strój i warkocz.
            Uczniowie klas starszych zwiedzali muzea, wystawy i miejsca związane
            z regionem. Młodsi obejrzeli prezentacje o tematyce  regionalnej.
            W salach lekcyjnych uczniowie przygotowali również  gazetki tematyczne.
            Po podsumowaniu wszystkich działań , zwycięska klasa otrzyma nagrodę przechodnią,
            w postaci parzenicy góralskiej.
          • Prelekcja

• Nowa galeria Prelekcja została dodana do albumu fotograficznego

Dziękujemy Pani Sabinie Bachledzie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem za przeprowadzenie bardzo ciekawej prelekcji w klasach młodszych na temat higieny jamy ustnej w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej.

• KONKURS

• W marcu odbył się w klasach 0-3 konkurs na "Wiosenne nakrycie głowy". Ze wzgĺędu na przepiękne wykonanie prac i trudności związane z jednogłośnym wyborem wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.