• REKOLEKCJE W DNIACH 20-22 MARCA

• Szanowni Państwo, w dniach od 20 do 22 marca 2023r. uczniowie będą uczestniczyć w praktykach religijnych podczas Rekolekcji, które odbędą się w Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Nauczyciele z grupą uczniów wychodzą ze szkoły:

·      w poniedziałek (udział w w naukach dla uczniów)

kl. 1-4  o godz. 9.15

kl. 5-8 o godz. 10.15

·      we wtorek ( klasy 3-7 -udział w Drodze Krzyżowej ulicą Krupówki od Sanktuarium do oczka wodnego)

kl. 3-7  o godz. 9.15

Klasy 1a, 1b oraz 2a w tym dniu mają lekcje.

·      w środę (udział we Mszy św. z nauką)

kl. 1-4  o godz. 9.15

kl. 5-8 o godz. 10.15

W tych dniach zajęcia lekcyjne nie będą prowadzone. Nie będzie również obiadów.

Świetlica czynna od godz. 7.00 do 16.00 dla dzieci potrzebujących opieki.

• XXII DZIEŃ REGIONALNY

To już tradycja! Po raz dwudziesty drugi w naszej szkole odbył się Dzień Regionalny. Dzień, który poświęcamy naszej rodzimej kulturze ludowej. Jest ona nie tylko wizytówką, ale i największym skarbem naszego regionu. Stąd też tego dnia w naszej szkole musiało być kolorowo, wesoło i regionalnie!

I tak było! Folklor towarzyszył nam przez cały dzień.

Od rana uczniowie ciężko pracowali nad dekoracją sal, które w tym roku miały nawiązywać do tematyki "zagrody góralskiej".

Od rana na terenie szkoły odbywały się także konkursy:

- na najdłuższy warkocz,

- na kompletny strój góralski

Nasi uczniowie brali również udział w prelekcjach:

- " Malarstwo artystyczne na porcelanie" prowadzone przez p. Weronikę Karpiel,

- " Zwyczaje i tradycje wielkanocne Podhala" o których opowiadała p. Anna Karpiel.

Przed uczniami i nauczycielami zaprezentowała się również nasza uczennica Zofia Naglak - multiinstrumentalistka, laureatka wielu konkursów instrumentalistów ludowych a także szkolny zespół regionalny Skibowiańskie Zwyrtliki.

Na koniec przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na sale lekcyjne. Jury zwracało uwagę na:

·       prace konkursowe / góralską zagrodę

·       wystrój sali

·       ubiór uczniów - liczyły się także elementy stroju góralskiego, nie tylko kompletny strój.

Zwycięzcami konkursu zostały klasy 2a i 5a do których trafiły "Parzenice przechodnie".

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pragniemy również ogromnie podziękować zaproszonym Gościom, Radzie Rodziców, Rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.

Zachęcamy do oglądania naszej relacji z tego dnia.

• PRZED NAMI XXII DZIEŃ REGIONALNY!

• W piątek 17 marca odbędzie się XXII Dzień Regionalny.

Tego dnia w naszej szkole czeka na nas mnóstwo atrakcji, m.in. konkurs na najdłuższy warkocz i kompletny strój góralski.

Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na dekorację sali lekcyjnej, w tym roku temat dekoracji "zagroda góralska".

Dla wszystkich klas tego dnia zorganizowane zostały prelekcje. Nie zabraknie występów artystycznych naszych utalentowanych uczniów.

Tego dnia obiady będą wydawane na stołówce, ale nie ma zajęć dydaktycznych.

Świetlica będzie czynna do godz. 16.00 dla dzieci potrzebujących opieki.

• Nasi uczniowie zdobyli I miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Popradzie!

• W dniu 4 marca 2023 w Popradzie odbył się X Międzynarodowy Turniej Halowy o Puchar Przyjaźni Polsko-Słowackiej. Na nowo wybudowanej hali sportowej rozgrane zostały mecze, w których grały roczniki urodzone po 01.01.2012.

W rozgrywkach wzięli udział także nasi zawodnicy, którzy przez cały rok szkolny podczas zajęć sportowych na świetlicy, intensywnie pod czujnym okiem swojego trenera pana Janusza Wierciocha przygotowywali się do rozgrywek piłkarskich. Wynikiem rywalizacji  naszych zawodników jest …

ZDOBYCIE 1 MIEJSCA!

Gratulujemy serdecznie Trenerowi i naszym zawodnikom. Brawo !!!

Nasi zawodnicy i zawodniczka :

1. Kucharski Klemens
            2. Gąsienica - Mracielnik Jędrzej
            3. Kucharski Jan
            4. Stoch Jan
            5. Szarota Michał
            6. Bobak Dawid
            7. Laszczyk Wojciech
            8. Łacek - Stoch Wioleta
            9. Halaczek Stanisław
            10. Gąsienica - Giewont Jan
            11. Samulski Jakub

Wyniki turnieju:

Sp2 Zakopane  - Górale N.Targ           2:0 ( Halaczek . Szarota)

Sp2 Zakopane – FK SVIT                    4:3 (Halaczek -2, Szarota -1, Laszczyk – 1)

Sp2 Zakopane – FAM POPRAD          2:1 (Szarota -2 )

Tabela końcowa:

1 miejsce  - Sp2 Zakopane

2 miejsce – FK SVIT

3 miejsce – Górale Nowy Targ

4 miejsce – FAM POPRAD

Rozgrywki zostały także zrelacjonowane przez słowacką telewizję, w której nasi uczniowie udzielali wywiadów.

Poniżej relacja:

źródło: youtube.com

• 8 MARCA - DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

• Z okazji Dnia Kobiet przedstawiciele samorządu szkolnego uroczyście w imieniu całej szkoły złożyli dzisiaj życzenia wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Następnie na wszystkich uczniów czekały zgadywanki. Chętne osoby przebrały się za sławne kobiety i prezentowały się na "czerwonym dywanie" a widzowie musieli zgadnąć o jakie postaci chodzi i jakie sukcesy odniosły.

• UROCZYŚCIE ROZPOCZĘLIŚMY 46. MEMORIAŁ IM. BRONISŁAWA CZECHA

• Dzisiaj rano delegacja szkolna złożyła wiązankę na grobie naszego patrona - w ten sposób uroczyście rozpoczęliśmy 46. Memoriał im. Bronisława Czecha.

Następnie w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel podczas którego uczniowie klasy 8 pod kierownictwem Pani Barbary Bystrowskiej zaprezentowali krótki program artystyczny.

Spotkanie uświetnił występ szkolnego zespołu Skibowiańskie Zwyrtliki.

Poniżej relacja z dzisiejszych uroczystości.

Jutro ciąg dalszy obchodów - tym razem na Budzowskim Wierchu. Czeka nas dobra zabawa w duchu sportowej rywalizacji w narciarstwie zjazdowym, snowboardzie a także na jabłuszkach.