W dniu 10.10.2023 uczniowie klasy 2a i 2 b zwiedziły Muzeum Pszczelarstwa w Stróży- Bartniku Sądeckim, w którym poznały dokładnie budowę pszczół- królowej, robotnic, trutni. Dowiedziały się w jaki sposób pszczoły zbierają nektar z kwiatów, jak go przetwarzają by móc przenieść do ula, jak komunikują się między sobą, co to jest mleczko pszczele, co to jest wosk i do czego służy pszczołom, oglądały stare i nowsze ule a także sprzęt potrzebny do pozyskania miodu i wiele innych, ciekawych rzeczy. Odwiedziły także miodowy sklepik, gdzie pani przewodnik opowiedziała o różnych miodach, cukierkach miodowych, pastylkach z propolisem i mleczkiem pszczelim. Trudno było zapamiętać tak wiele ciekawych wiadomości o miodziku. Niektóre dzieci zakupiły sobie małe słoiczki pysznego „co nieco”. Na koniec wycieczki dzieci spędziły wolny czas na wesołych zabawach oraz wykorzystały huśtawki i sprzęt dla dzieci, by miło i przyjemnie zakończyć pobyt w Bartniku.
Z wizytą w ulu.
- 25
Sopot w Zakopanem
- 11
W dniach 2-5.10.23r. w naszej szkole gościliśmy naszych Przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Inegracyjnymi w partnerskim mieście Sopot.
Przeżyliśmy wspólnie tych kilka dni prezentując im piękno naszej małej Ojczyzny - Podhala.
W programie były: Muzeum Oscypka, przejażdżka kolejką na Gubałówkę wraz z degustacją oscypków i moskoli w Restauracji PoWidoki; wizyta w Galerii Antoniego Rząsy, występ Skibowiańskich Zwyrtlików, Morskie Oko jesienią, troszkę historii w Muzeum Tatrzańskim oraz spotkanie z Panią Burmistrz Agnieszką Nowak Gąsienicą i Panią Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Anetą Zwijacz - Kozicą.
Zakopane przywitało Gości wspaniałą jesienną pogodą. A miłe chwile spędzone wspólnie pozostaną na długo w pamięci.Uśmiechy na zdjęciach są tego dowodem. Uczniowie naszej szkoły odwiedzą Sopot już w maju.
Z wizytą w galerii Antoniego Rząsy
Wizyta w Galerii Antoniego Rząsy
Nie musisz jej kochać ani rozumieć, ale wystarczy, że odwiedzisz Galerię Antoniego Rząsy a otworzysz oczy na sztukę.
Bardzo dziękujemy Państwu Rząsom za ciekawą prelekcję o temperze jajowej i opowieść o malarstwie Jarosława Modzelewskiego oraz warsztaty rozwijające naszą wyobraźnię.
Jesień z TPN
Korzystając z piękna polskiej jesieni uczniowie klas: 5a,b i 6b uczestniczyli w zajęciach programu "Bliżej Tatr". Klasy 5 odkrywały cel istnienia Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz poznawały zasady zachowania się na jego terenie wędrując Doliną Białego.
Klasa 6 analizowała turystyczne zagospodarowanie Tatr i wpływ człowieka na tatrzańską przyrodę podczas wycieczki na Kalatówki.
Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe
W piatek 6 października na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostały Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe , w których udział wzięli także nasi uczniowie. W rywalizacji zorganizowanej przez MOSiR Zakopane wzięło udział 27 sztafet ze szkół podstawowych oraz średnich z terenu powiatu tatrzańskiego.
Drużyny zostały sklasyfikowane w kategoriach: Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady
Zakopane - Bratysława - Wiedeń - Zakopane
- 265
4-5 października uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań Sylwii Kuźmy, Adrianny Gruszki, Renaty Wołowiec Mitan, Anny Łowczowskiej oraz pani pilot Ewy Sterczyńskiej wzięli udział w wycieczce do Bratysławy i Wiednia. Zobaczyli wiele pięknych miejsc w stolicy Słowacji i Austrii takich jak zamek i stare miasto w Bratysławie oraz Parlament , Ratusz, Operę w Austrii, Pałac Berveder , Schönbrunn, Hunderwasszerhaus, Skarbiec w Hofburgu , Muzeum Historii Sztuki Naturalnej i Techniki, Prater. Podczas tego wyjazdu uczniowie nabrali nowych, praktycznych doświadczeń, podróżowali metrem , uczyli się samodzielności, odpowiedzialności, zaradności.
Kredkobranie
„ Im dajesz więcej, tym większym się stajesz.
Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.
Bowiem dawać to nie znaczy tracić”Dzięki zaangażowaniu Uczniów, Rodziców i Pracowników udało nam się przeprowadzić z naszej szkole
akcję charytatywną KREKOBRANIE. To dzięki Waszemu dobremu sercu, na twarzach wielu dzieci
zagości uśmiech ��. Przypominamy, że zebrane przybory szkolne służyć będą dzieciom i młodzieży
pochodzenia polskiego, mieszkającym na Kresach. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do rozwoju
dziecięcej wyobraźni i talentów. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
- 14
W piątek 29 września odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny.
Wybory poprzedziła kampania, w czasie której kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, a na nich umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania.
Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego : Hanna Gąsienica -Roj
Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego : Patrick Butscher
Gratulujemy i życzymy zapału do pracy!
Jednocześnie przypominamy, że Samorząd Uczniowski tworzą WSZYSCY uczniowie – dlatego czekamy na Wasze pomysły, zaangażowanie i pomoc .
W tym roku również uczniowie klas I-III brali udział w głosowaniu i wybierali swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim.
Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego klas I-III został Franciszek Bachanek , którego w pracy wspierać będą : Lilianna Kęska, Eliza Morawetz, Hanna Gąsienica – Makowska, Paulina Kubin oraz Maria Świder.
Również gratulujemy!
Godziny dostępności nauczycieli dla uczniów i rodziców.
Jesienne zabawy klasy 1a
- 13
28 września 2023 pierwsza klasa ze swoją wychowawczynią wybrała się na wspólną wycieczkę. Było poszukiwanie pierwszych oznak jesieni, zabawy integracyjne a na sam koniec smaczny piknik. To był piękny dzień pełen wrażeń.
Spotkanie z Mistrzem
- 43
Kolejny dzień spotkań w ramach ETS to spotkanie z mistrzem w naszej szkole p. Marcinem Możdżonkiem
W środę 27.09 o godzinie 8.00 w naszej szkole gościł p.Marcin Możdżonek – polski siatkarz, grający na pozycji środkowego. Mistrz świata juniorów z Iranu (2003). Mistrz Europy z Turcji z 2009 roku. Od listopada 2011 do maja 2014 kapitan reprezentacji Polski seniorów. Prowadzącym spotkanie był p. Kacper "Kacpa" Lachowicz. Podczas spotkania poruszane były bardzo ważne i aktualne dzisiaj kwestie : umiejętności słuchania oraz mądrego korzystania z nowoczesnych technologii, szacunku w komunikacji ,bezinteresownego pomagania sobie. Założeniem spotkania było inspirowanie naszych uczniów do poszukiwania i realizacji swoich, nie tylko sportowych pasji, udowodnienie że dzięki uporowi młody człowiek może przekraczać swoje granice pomimo niepowodzeń Dziękujemy naszym gościom za piękną i ważną lekcję o tym że, zawsze jest dobry moment, by spróbować, uwierzyć w siebie, marzyć i dążyć do celu.
KONKURS - Kaligramy kl.1-3
Europejski Tydzień Sportu
- 38
Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Sportu rozpoczęła się w naszej szkole tanecznym krokiem - pod kierunkiem Pani Renatki dzieci klas 0-3 tańczyły zumbę.
W tym samym dniu młodsi uczniowie wzieli także udział w spotkaniu , wykładzie Pani Doroty Romańskiej-Witoń na temat podstawowych zasad zdrowego żywienia.
5
Akademia Pozytywnej Profilaktyki
21 i 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Akademię Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. W młodszych klasach dzieci uczyły się radzić sobie z emocjami i ćwiczyły umiejętność koncentracji uwagi. Grupa starsza w aktywny sposób pracowała nad integracją, pokojowym rozwiązywaniem trudnych sytuacji oraz zajęła się tematem życia beż uzależnień.
Europejski Tydzień Sportu już od poniedziałku 25 września ...
Pomarańczowy dzień
- 1
Za nami pierwszy kolorowy dzień w tym roku szkolnym - kolor pomarańczowy rządził w klasach 0-3.
Konkursowa punktacja wygląda tak:
oddział pzredszkolny - 3 pkt
klasa 1a - 4 pkt
klasa 2a - 4 pkt
klasa 2b - 5 pkt
klasa 3a - 3 pkt.
Gratulujemy pomarańczowych pomysłów !!!
I przypominamy , że w październiku będziemy obchodzić Dzień Czerwony !
Ogólnopolski Ranking Szkół Podstawowych.
Zasady bezpieczeństwa drogowego kl.2a
Klasa 2 b przypomina wszystim uczniom o zasadach bezpieczeństwa drogowego dla pieszych, nie tylko w drodze do i ze szkoły. Uczniowie wykonali kolorowe makiety, które można podziwiać w naszym holu.
Ornak zdobyty .
- 2
W środę 13 września klasy IVa i IVb wybrały się na wycieczkę do Doliny Kościeliskiej.
Celem naszej wyprawy było schronisko na hali Ornak. Po drodze oglądaliśmy m.in. kapliczkę na polanie Stare Kościeliska i tablicę w miejscu, gdzie kiedyś stał piec hutniczy. Podziwialiśmy też szczyty nad doliną, m.in. Czerwone Wierchy i Bystrą, która jest najwyższym szczytem Tatr Zachodnich. W czasie pobytu w schronisku mieliśmy czas na odpoczynek i posiłek, który bardzo się nam przydał, ponieważ każdy był zmęczony. Dziękujemy szczególnie naszemu przewodnikowi, który pokazał nam wiele ciekawych miejsc będących skarbnicą polskich Tatr.
Dzień pomarańczowy klasy 0 - 3
Juz w najblizszy piątek 22 września 2023 roku, rozpoczynamy nasza wspólną zabawę w kolorowe wariacje w szkole.
Zapraszamy wszystkie młodsze klasy oraz oddział przedszkolny do wspólnej zabawy.
Kredkobranie
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przeprowadza w naszej szkole akcję charytatywną KREDKOBRANIE.
KREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Organizatorem akcji jest krakowska Fundacja Ignatianum.
Akcja polega na przeprowadzeniu zbiórki przyborów i artykułów szkolnych oraz materiałów plastycznych
( zeszyty, długopisy, kredki, kleje, bibuła, bloki, farby, piórniki, plecaki, nożyczki itd.)
Zbiórka w naszej szkole potrwa do 30 września.
Miejsce zbiórki: sala 26 i sala 39
Zachęcamy wszystkich Rodziców i Uczniów do włączenia się w pomoc dzieciom na Kresach. Razem możemy więcej. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce.
Opiekunowie SU:
Magdalena Fatla
Maria Bednarek
Sylwia Kuźma
15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki
- 7
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day)
Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych.
Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.
„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała nauczycielka do Vashti, która wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Dziewczynka od niechcenia wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem to był dopiero początek kreatywnej przygody Vashti. Nauczycielka poprosiła bowiem uczennicę, żeby pod swoim pracą własnoręcznie się podpisała. Dziewczynka pod kropką umieściła swoje imię. Niedługo po tym jej oczom ukazuje się piękna złota rama, okalająca pierwsze „dzieło” Vashti – czarną kropkę.
Także w naszej szkole uczniowie jak co roku obchodzili ten dzień jako święto kreatywności.
Wizyta w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN-u.
- 5
We wtorek 12 września klasy 2 oraz klasa 3 wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN.
Pierwszym punktem wycieczki była największa w Polsce makieta Tatr. Kolejnym etapem spaceru projekcja filmu oraz bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy – tym razem narratorami były tatrzańskie zwierzęta. Uzupełnieniem ekspozycji były filmy przyrodnicze, które pokazywały tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców.
W trakcie zwiedzania zajrzeliśmy także do jaskini. Bardzo przypominała prawdziwą, była tak samo chłodna, sączyła się w niej woda. Można w niej było posłuchać o tym, co się dzieje w tatrzańskich podziemiach, kto w nich mieszka i dlaczego.
Taka lekcja przyrody podobała się wszystkim.
Na pewno jeszcze tam wrócimy
6
Kalendarz wydarzeń szkolnych - Wrzesień 2023
Nabór "Skibowiańskie Zwyrtliki"
Zebrania z Rodzicami !
Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców
na spotkania z wychowawcami
w środę 13 września 2023 roku
Klasy 1 - 3 o godz. 16.00
Klasy 4 - 8 o godz. 17.00
Witaj Szkoło!
Skończyły się wakacje... nadszedł czas powitania nowego roku szkolnego.
Dzisiaj podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024, które odbyło się w świeżo pomalowanej sali gimnastycznej, Pani Dyrektor Irena Gach oraz Pani Wicedyrektor Małgorzata Stańczewska przywitały wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy po wakacjach powrócili w nasze szkolne progi.
Nasze "Skibowiańskie Zwyrtliki" pod kierunkiem Pani Kingi Urbaniak, Pani Agnieszki Naglak oraz Pana Tomasza Szybki, swoim występem uprzyjemniły nam ten dzień.
Po uroczystościach każda klasa udała się na spotkania z wychowawcami.
Drodzy Uczniowie, dobrze wykorzystajcie Wasz młodzieńczy entuzjazm, dobrą energię, dziecięcą ciekawość świata, aby prawidłowo rozpoznać oraz rozwijać swoje zdolności, zainteresowania i pasje. Życzymy Wam, aby czas spędzony w szkole był radosny i pełen sukcesów.
Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci, a także dobrej współpracy ze szkołą.
Nauczycielom życzymy entuzjazmu w podejmowaniu nowych wyzwań i wielu powodów do satysfakcji, pracownikom administracji oraz obsługi – spokojnej i efektywnej pracy.
Ważne !!! Bus szkolny od dnia 05.09.2023
Bus szkolny
Bus szkolny w poniedziałek 04.09.2023 odjeżdża z Gubałówki od strony Furmanowej o godzinie 7.15
Powrót ze szkoły tego dnia o godzinie 11.45
Świetlica szkolna 2023 /2024
Do świetlicy przyjmowani są uczniowie klas 1-3, oraz dzieci z oddziału przedszkolnego
Archiwum Aktualności